CZARNO NA BIAŁYM jawność w Olsztynie

O Forum Rozwoju Olsztyna

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Olsztyna powstało w 2009 roku. Jesteśmy grupą osób wywodzących się z różnych środowisk, w różnym wieku i o rozmaitym wykształceniu, które połączyła wspólna pasja – Olsztyn. Nasza oficjalna strona internetowa to www.fro.olsztyn.pl

Działamy na wiele sposobów. Bierzemy udział w konsultacjach społecznych organizowanych przez Urząd Miasta oraz organizacje pozarządowe, wypowiadamy się podczas spotkań i konferencji dotyczących rozwoju Olsztyna, interweniujemy na bieżąco, gdy uznamy, że zachodzi taka potrzeba. Staramy się informować o tym, co dzieje się w Olsztynie oraz komentować decyzje lokalnych władz. Realizujemy również większe projekty. Wśród nich są m.in. opracowanie autorskiego projektu trasy tramwajowej, koncepcji zagospodarowania Tartaku Raphalesohnów, czy Łynostrady, która wygrała w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2015. Byliśmy także organizatorami debaty prezydenckiej jesienią 2014 roku oraz autorami wielu materiałów informacyjnych związanych z wyborami samorządowymi. Jak widać, zakres naszego działania to nie tylko urbanistyka i architektura.

Nie wspiera nas żadna partia polityczna, instytucja publiczna, ani inna organizacja. Jako stowarzyszenie nie mamy żadnych poglądów politycznych. Działamy pro publico bono, a nasza działalność finansowana jest przede wszystkim ze składek członkowskich. Nie zastrzegamy sobie wyłączności na posiadanie jedynie słusznych poglądów i koncepcji, współpracujemy z rozmaitymi organizacjami i aktywnymi mieszkańcami.

Olsztyn naszych marzeń to miasto przyjazne mieszkańcom, pełne zieleni, wykorzystujące atuty, jakie daje jego unikatowe położenie. To miasto, które rozwija się w prężny, ale i harmonijny sposób, z którego nie trzeba wyjeżdżać, aby osiągnąć zawodowy sukces. Miasto, które wyróżnia się w Polsce, lecz nie śni o metropolitalnej potędze. Miasto, którego administracja samorządowa słucha obywateli i chce z nimi współpracować.

Działalność na rzecz Olsztyna traktujemy jako pasję, ale i obowiązek. Uważamy, że możemy mieć realny wpływ na nasze miasto. Musimy być jednak zaangażowani i działać razem. Stąd pomysł na Forum Rozwoju Olsztyna.


Władze oraz statut stowarzyszenia

Zarząd:

  • Bartłomiej Biedziuk – Prezes Zarządu

(ur. 1976 r.) – lekarz, we FRO od 2011 roku. Studiowałem na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. Impulsem do działań społecznych były kontrowersyjne konsultacje w sprawie przebudowy ul. Partyzantów z 2010 r. Od tamtej pory bezustannie poszerzam wiedzę z zakresu szeroko rozumianej urbanistyki. Jednak najważniejsza jest możliwość ciągłego poznawania wielu ciekawych osób, którym zależy na tym, by Olsztyn był wspaniałym miejscem do życia. Uwielbiam przemieszczać się po Olsztynie i dalszych okolicach rowerem o każdej porze roku.

  • Krzysztof Suchowiecki – Wiceprezes Zarządu

(ur. 1988 r.) – prawnik, we FRO od 2011 roku. W 2012 r. ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach rozpocząłem aplikację radcowską. Obecnie zajmuję się prawem, a dokładniej oferuję usługi związane z ochroną danych osobowych. Pracowałem również w organizacjach pozarządowych, w tym w Austrii. Ostatnio coraz częściej odkrywam uroki Olsztyna i Warmii z aparatem fotograficznym w ręce. Zależy mi w szczególności na tym, aby działania lokalnej administracji były maksymalnie jawne, zaś głos olsztynian brany pod uwagę, nie tylko w trakcie wyborów samorządowych.

  • Agnieszka Tymińska – Jurgin – Członek Zarządu

(ur. 1985 r.) – mgr ekonomii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, we FRO od 2015 r. Zawodowo zajmuję się rozliczaniem projektów dofinansowanych ze środków Unijnych. Wolny czas spędzam spacerując z psem, biegając i jeżdżąc na rowerze w naszym pięknym mieście.

  • Paweł Szczur – Członek Zarządu

(ur. 1987 r.) – programista, we FRO od 2015 roku. Programuję od 13 roku życia, zacząłem jeszcze od Pascala w gimnazjum, później C. W 2011 ukończyłem informatykę (WPPT) na Politechnice Wrocławskiej, po czym przez kilka lat pracowałem w Google w Zurychu. Obecnie pracuję nad własnymi projektami. Lubię ład architektoniczny i transparentność, dlatego dołączyłem do stowarzyszenia.

Komisja Rewizyjna:

  • Jerzy Mackiewicz – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
  • Mikołaj Wyszyński – Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej
  • Anna Mikita

Statut stowarzyszenia


Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Olsztyna
ul. Osińskiego 7/9
10-010 Olsztyn

adres e-mail: [email protected]

  • KRS: 0000329459
  • NIP: 739-377-41-90
  • REGON: 280472868