CZARNO NA BIAŁYM jawność w Olsztynie

ZDZiT zaczął prowadzić bieżący rejestr umów!

To nasz bardzo duży sukces w walce o jawność wydatków w Olsztynie! Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zaczął publikować aktualny rejestr umów i zobowiązań i tym samym poszedł w ślady ratusza. Jak widać nasz wniosek o udostępnienie rejestru umów z dwóch ostatnich lat (złożyliśmy go w marcu tego roku) podziałał i drogowcy postanowili na bieżąco informować o swoich wydatkach.

Jest to doskonały dowód na to, że mieszkańcy mogą zmieniać swoje miasto. W tej sprawie potrzeba było jedynie trochę uporu. Rejestr dostępny jest tutaj: http://bip.zdzit.olsztyn.eu/rejestrumow

Jednocześnie informujemy, że rozprawa dotycząca rejestru zawierającego informacje o umowach zawartych przez ZDZiT od 1 stycznia 2014 roku do 22 marca br. odbędzie się 25 października, o godz. 13:20 w sali C w WSA w Olsztynie. Przypominamy, że ZDZiT udostępnił nam 12 chaotycznych plików, które mają rzekomo stanowić jedno zestawienie. Nie zgodziliśmy się z taką interpretacją i zażądaliśmy rejestru w jednym pliku. Drogowcy pozostali jednak nieugięci, w związku z czym złożyliśmy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność.